WE CARE


People | Planet | Future


Na udržitelnosti nám v s.Oliver hodně záleží. Naše motto: WE CARE. For PEOPLE, the PLANET and the FUTURE.

Maximálně usilujeme o podporu lidí a přírody a našim zákazníkům nabízíme módu ze zodpovědné produkce. Pro výrobu všech našich výrobků platí minimální sociální a ekologické standardy. Provádíme také přísné kontroly škodlivin a našim dodavatelům předkládáme jasné předpisy na ochranu zvířat.

ZJISTI HNED, KTERÉ VÝROBKY JSOU UDRŽITELNÉ

Pomůže ti s tím

štítek WE CARE.

V naší strategii udržitelné výroby navíc stále více využíváme recyklovaná vlákna s certifikátem udržitelnosti i ekologicky šetrné výrobní postupy. Zboží, které zvláště podporuje naši snahu o udržitelnost, je označeno malým štítkem.

Vlákna s certifikátem udržitelnosti

Bavlna z udržitelného zemědělství a viskóza z udržitelných zdrojů

Recyklovaná vlákna

Umělá vlákna z recyklovaných plastů (např. PET lahví) nebo bavlna a vlna z recyklovaných textilních zbytků

Ekologicky šetrná výroba

Inovativní technologie výroby džín šetří zdroje – výsledkem je až o 80 % nižší spotřeba vody a chemikálií v závislosti na výrobku.

CHCEŠ VĚDĚT, PROČ JE TVŮJ MODEL WE CARE UDRŽITELNÝ?

Naše kritéria výběru

pro WE CARE:

Bavlna a viskóza

Vlákna s certifikátem

udržitelnosti


Mnoho našich výrobků má štítek WE CARE proto, že při jejich výrobě dbáme na využívání vláken s certifikátem udržitelnosti. Jde přitom o přírodní vlákna, například bavlnu a viskózu.


Při pěstování bavlny se upouští především od umělého zavlažování a na rozdíl od běžných metod pěstování se používá méně pesticidů. Kromě toho se pěstitelům bavlny dostává podpory v podobě školení a sociálních projektů. Celulóza ve viskóze s certifikátem udržitelnosti pochází z lesního hospodářství s certifikátem udržitelnosti FSC nebo PEFC. Další zpracování suroviny na viskózovou přízi probíhá v uzavřeném výrobním cyklu, který využívá již použité zdroje a šetří tak životní prostředí.

Cotton made in Africa

V rámci programu Cotton made in Africa (CmiA) nakupuje s.Oliver již od roku 2009 udržitelnou bavlnu z Afriky. Podporujeme tak svépomoc drobných afrických pěstitelů a odběrem fixního objemu bavlny jim pomáháme ke stabilnějším příjmům. Iniciativa podporuje školení v oblasti udržitelného pěstování bavlny, zapojuje se do sociálních projektů a přispívá k ochraně životního prostředí: genová technologie a umělé zavlažování jsou při pěstování vyloučeny. Na jednom tričku se tak ušetří více než 500 litrů vody. Kromě toho se na kilogram bavlny emituje až o 40 % méně skleníkových plynů.

Better Cotton Initiative

Dalším důležitým partnerem pro naše udržitelné získávání bavlny je Better Cotton Initiative (BCI). Pěstitelské podniky, které mají licenci na prodej bavlny Better Cotton do dodavatelského řetězce, musí splňovat minimální sociální a ekologická kritéria a dokládat v tomto ohledu neustálé zlepšování. V oblasti ochrany životního prostředí se Better Cotton například vyznačuje sníženým používáním pesticidů, lepší efektivitou při nakládání s vodou a metodami pěstování, které respektují úrodnost půdy a rozmanitost druhů.

Darujte materiálům nový život

Recyklovaná

vlákna

Abychom přispěli k cyklickému principu ve výrobě textilu, používáme při výrobě našich výrobků stále více recyklovaná vlákna.


Používáme jednak vlákna, vyrobená z recyklovaných plastů, jako například PET lahví. Například vlákno REPREVE®. Kromě toho existují i recyklovaná vlákna, která se získávají z textilního odpadu při výrobě nebo ze starého oblečení. Zbytky látek nebo nošené oblečení se přitom nejprve rozloží na původní části, ze kterých pak během různých procesních kroků vzniká nová surovina a z ní nová vlákna. Všechna recyklovaná vlákna, používaná v našich výrobcích, mají certifikát Global Recycled Standard (GRS) nebo Recycled Claim Standard (RCS) a při výrobě a prodeji podléhají přísným kontrolám.

JDŽÍNY, ALE TRVALE UDRŽITELNÉ!

Ekologicky šetrná

výroba

Barvení a praní džín jsou procesní kroky, náročné na spotřebu vody, energie a chemikálií, kde najdeme velký potenciál úspor.


Abychom tento potenciál využili a mohli stále více nabízet v našich kolekcích denim, který minimálně zatěžuje životní prostředí, používáme měřicí postup „Environmental Impact Measurement“ (EIM), vyhodnocení španělské technologické společnosti Jeanologia®. Použitím inovativních postupů, jako je laserová technika, ozón nebo „e-flow“ zvyšujeme bezpečnost práce a v závislosti na výrobku snižujeme spotřebu vody a chemikálií až o 80 procent.

Better together

Vyhněte se vracení zboží –

chraňte životní prostředí

Mnohé z našich produktů jsou již zasílány jako uhlíkově neutrální a emise jsou kompenzovány investicemi do projektů na ochranu klimatu. Ale společně můžeme dosáhnout více.


Co můžeš udělat ty? Využij naše online poradenství. Kromě tabulky velikostí, která ti pomůže stanovit správně rozměry, zde najdeš také naši interaktivní nápovědu k velikostem, jež ti pomůže s co nejlepší volbou.

WE CARE

People | Planet | Future

Zjisti zde vše o našem zapojení v oblasti sociálních standardů, managementu škodlivin, ochrany zvířat, udržitelných surovin, recyklace, ochrany klimatu a účinného využívání zdrojů.

Výrobní podmínky a sociální standardy

Komplexním programem pro realizaci a kontrolu sociálních standardů se u společnosti s.Oliver již mnoho let zasazujeme o zodpovědné a bezpečné pracovní a výrobní podmínky u našich dodavatelů.

Management škodlivin

Skutečnost, že naše výrobky neobsahují škodlivé látky a že používáme chemikálie pouze omezeně a bezpečně s ohledem na člověka a životní prostředí, zajišťují naše přísné specifikace a pravidelné kontroly.

Ochrana zvířat

Také ochrana zvířat je pro nás důležitá. Od roku 2006 v žádné z našich kolekcí nepoužíváme pravou kožešinu ani aplikace z ní.

Udržitelná vlákna

Abychom podpořili pěstební metody šetrné k životnímu prostředí a zlepšili životní podmínky zemědělců, spoléháme v naší módě na udržitelnou bavlnu a v budoucnu chceme tento závazek ještě dále rozšiřovat.

Recyklace

Podporujeme princip cirkulární ekonomiky a přispíváme ke snižování množství odpadu vznikajícího v textilním průmyslu.

Ochrana klimatu a účinné využívání zdrojů

Výrobní procesy šetrné k životnímu prostředí, například barvení a seprání džínsů, mohou snížit spotřebu energie, vody a chemikálií až o 80 procent.