Náš program pro budoucnost

Udržitelnější materiály

Udržitelnější od začátku do konce

Udržitelnější výrobek začíná již u návrhu a výběru materiálu. Ještě nejsme perfektní, ale máme před očima jasný cíl: dále rozšiřovat podíl našich odpovědných materiálů. Snižujeme tak rizika pro člověka i životní prostředí.

Bavlna

Bavlna je jednou z našich nejdůležitějších surovin. Abychom podporovali sociální a ekologickou výrobu vláken, používáme ověřenou udržitelnou bavlnu s certifikátem Better Cotton Initiative nebo Cotton made in Africa a rovněž certifikovanou bio bavlnu a recyklovanou bavlnu. Navíc prostřednictvím našeho projektu Empowering Farmers podporujeme nákupem udržitelných materiálů farmáře v Indii při pěstování bio bavlny.

Živočišné materiály

Živočišné materiály nakupujeme pouze od odpovědných zdrojů. Chráníme tak dobré životní podmínky zvířat. Pracujeme s certifikovanými živočišnými materiály, například s certifikáty Good Cashmere Standard nebo Leather Working Group. U vybraných skupin výrobků, u kterých se dosud používaly živočišné materiály, například kůže, se snažíme neustále zvyšovat podíl veganských alternativ.

Více informací o bavlně, kterou používáme, a o tom, jak je tato bavlna certifikována:

Celulózová vlákna

K celulózovým vláknům patří například viskóza, modal nebo lyocell. Vyrábějí se z obnovitelných surovin, zejména dřeva. My používáme udržitelnější vlákna značek LENZING™ a BIRLA CELLULOSE™.

Syntetická vlákna

Pracujeme na tom, abychom v našich výrobcích používali co nejméně nového polyesteru. Tím, že používáme recyklovaný polyester, udržujeme vlákna v oběhu látek déle, a nedochází tak ke spotřebě nově získávaných zdrojů. Recyklovaný polyester pochází například z PET lahví nebo ze starého oblečení. Celkově pracujeme na tom, abychom snížili používání syntetických materiálů.

Do čeho se pustíme dále

V naší strategii udržitelnějších materiálů si již několik let neustále klademe cíle pro používání ještě udržitelnějších materiálů ve všech našich výrobcích. V této práci budeme pokračovat i nadále – aby naše modely byly ještě lepší!

Cirkularita a péče

Špičkové výrobky

Ochrana životního prostředí

Udržitelnost

Máte otázky nebo připomínky?

Myslíte si, že jiná témata a opatření jsou mnohem důležitější a máte otázky nebo podněty k našim koncepcím udržitelnosti? Pojďme si o tom promluvit!
Víme, že máme před sebou ještě dlouhou cestu a spoustu práce. Váš upřímný názor k této problematice nás zajímá. Kontaktujte nás na team.sustainability@de.soliver.com.