Náš program pro budoucnost

Cirkularita

Podpora oběhové ekonomiky

Celému našemu průmyslovému odvětví je jasné jedno: musíme se vydat cestou oběhové ekonomiky. Proto pracujeme na tom, abychom našim výrobkům dodali podobu, která zapadne do oběhového (cirkulárního) systému. Přispějeme tím ke snížení množství odpadu, který vzniká v textilním průmyslu, a to jak ve výrobě, tak s ohledem na krátký život jednotlivých kolekcí nebo výrobky ve špatné kvalitě.

Odpovědná výroba

Již při výrobě dbáme na používání odpovědnějších materiálů. To mohou být biologicky pěstovaná a ke zdrojům šetrnější vlákna, nebo také recyklované materiály, které díky recyklaci získají nový život. Více o naší materiálové strategii naleznete zde.

Odpovědná péče a používání

Abyste své oblíbené kousky mohli nosit co nejdéle, je kromě kvality výrobků důležitá především péče, kterou jim věnujete. V našem průvodci péčí o oděvy najdete informace o tom, jak nejlépe o naše výrobky pečovat. Je to dobré pro vás i pro životní prostředí.

Připraveno na další oběh

V našich výrobcích již používáme recyklované materiály. Kromě toho dbáme více na to, co se s výrobky stane na konci jejich životnosti. Proto jsme v roce 2023 uvedli na trh výrobky 360° Denim – první kolekci, která je optimalizovaná s ohledem na cirkularitu.

Do čeho se pustíme dále

Na jaře 2023 jsme uvedli na trh naši první kapsulovou kolekci optimalizovanou pro cirkulární módu. Od té doby pracujeme na důsledném rozšiřování naší cirkulární produktové vize 360° o další produkty. Už teď se můžete těšit na nové modely řady 360°!

Špičkové výrobky

Balení a doprava

Udržitelnost

Máte otázky nebo připomínky?

Myslíte si, že jiná témata a opatření jsou mnohem důležitější a máte otázky nebo podněty k našim koncepcím udržitelnosti? Pojďme si o tom promluvit!
Víme, že máme před sebou ještě dlouhou cestu a spoustu práce. Váš upřímný názor k této problematice nás zajímá. Kontaktujte nás na team.sustainability@de.soliver.com.