Náš program Planet

Udržitelnější balení a doprava

Redukce a recyklace

Obaly jsou důležité pro efektivní a bezpečnou přepravu našich výrobků. Proto od nich nemůžeme zcela upustit. Tam, kde to jde, však redukujeme používání obalových materiálů na to nejnutnější. Kromě toho používáme převážně certifikované a recyklované materiály, abychom zajistili jejich cirkularitu.
Příkladem je takzvaný „poly cyklus“: plastové sáčky, tzv. polybagy, do kterých jsou baleny naše výrobky kvůli ochraně, jsou ze 100 % vyrobeny z recyklovaných materiálů. Po distribuci zboží z našeho logistického centra do jednotlivých prodejen s.Oliver část těchto polybagů shromáždíme, abychom z nich mohli vyrobit nové polybagy a celý cyklus tak uzavřít.

Obaly

Díky používání velikostně optimalizovaných krabic a velmi lehkých sáčků při zasílání zboží jsme schopni neustále snižovat množství papíru spotřebovaného na dopravu při zasílání zboží objednaného online. Kromě toho chráníme cenné zdroje tak, že u našich tašek na zboží neustále zvyšujeme podíl recyklovaného papíru.

Snaha o redukci vracení zboží

Mnohé z našich produktů jsou již zasílány jako uhlíkově neutrální a emise jsou kompenzovány investicemi do projektů na ochranu klimatu. Ale společně můžeme dosáhnout více. Využijte naše online poradenství. Kromě tabulky velikostí, která vám pomůže vzít správně míru, zde najdete také naši interaktivní nápovědu k velikostem.

Do čeho se pustíme dále

Existuje mnoho prostředků, které můžeme v budoucnu využít. Pracujeme například na zavedení opakovaně použitelných přepravních krabic a na používání opětovně použitelných a recyklovaných obalů.

Cirkularita a péče

Špičkové výrobky

Udržitelnost

Máte otázky nebo připomínky?

Myslíte si, že jiná témata a opatření jsou mnohem důležitější a máte otázky nebo podněty k našim koncepcím udržitelnosti? Pojďme si o tom promluvit! Víme, že máme před sebou ještě dlouhou cestu a spoustu práce. Váš upřímný názor k této problematice nás zajímá. Kontaktujte nás na team.sustainability@de.soliver.com.