Udržitelnější impulzy

Naše udržitelnější špičkové výrobky

Díky čemu jsou naše výrobky udržitelnější

Na ještě udržitelnější výrobě našich modelů pracujeme na dvou frontách: Jednak používáme udržitelnější materiály, například certifikovanou bio bavlnu nebo recyklovaný polyester. Tyto materiály integrujeme postupně do všech našich výrobků.

Navíc pravidelně vytváříme speciální špičkové kolekce. Ty se zaměřují na více prvků naší strategie udržitelnosti a vytvářejí impulzy pro budoucnost naší módy. Patří k nim například naše cirkulární výrobky kolekce 360° nebo modely New Gen Fabric Dyeing, u kterých se používají velmi ekologické metody barvení.

Informace k těmto tématům naleznete v podrobnostech u všech výrobků v e-shopu a na štítcích samotných výrobků.

Kolekce 360°

Výrobky 360° představují naše první kroky směrem k oběhové ekonomice. Tyto výrobky jsou navrženy tak, aby je bylo možné snadněji recyklovat. K jejich výrobě se používá co nejméně materiálů, a ty jsou samy o sobě vyrobeny z recyklovaných látek. Kromě toho používáme inovativní a ekologičtější metody úprav, a šetříme tak zdroje.

Empowering Farmers

Prostřednictvím projektu Empowering Farmers podporujeme farmáře a farmářky v Indii při přechodu z běžného pěstování bavlny na pěstování bio bavlny. Farmářům a farmářkám, od kterých nakupujeme bavlnu v přímých a certifikovaných dodavatelských řetězcích, platíme prémiovou cenu.

New Generation Fabric Dyeing

Abychom s našimi přírodními zdroji zacházeli ještě udržitelněji a efektivněji, používáme pro barvení našich textilií inovativní technologie. Díky těmto procesům New Generation Fabric Dyeing můžeme při barvení upustit od používání vody a chemikálií škodlivých pro životní prostředí.

Minerální barviva

Naše výrobky označené jako Mineral Dye jsou barvené přírodními barvivy, která se získávají z kamenů a minerálů. Každý výrobek má originální charakter a individuální barevnost, která se postupem času mění, a vypráví tak svůj vlastní příběh.

Cirkularita a péče

Sociální odpovědnost

Udržitelnost